Šumavské višňové

Kupáž ovocných vín
ve svěžím harmonickém celku

byl_gold_hermanek
flasky

Šumavské višňové víno

Ovocné dezertní víno. Kupáž ovocných vín ve svěžím harmonickém celku. Pečlivě zvolená chuťová kombinace ostřejších višní a jemných, voňavých jablíček ze sadů šumavského podhůří.

Višně dodávají vínu temně rudou barvu a obsahují antioxidanty, vitaminy a minerály, jako je vitamín C, draslík a hořčík, které prospívají zdraví, protože pomáhají chránit tělo před volnými radikály.

Vyšší zbytkový cukr s mírnou kyselinkou tvoří dokonalý souzvuk. Víno má plnou a bohatou chuť a při střídmé konzumaci snížuje rizika srdečních chorob a podporuje trávicí systém.

Složení

Višňové víno, jablečné víno, konzervant: oxid siřičitý. Servírujeme vychlazené na teplotu 7–9°C. Hodí se ke sladším jídlům a dezertům, ale radost vám udělá i jako sólista..

placeholder image

Polepšený lakomec

Příběh ze staré Šumavy

V šumavském podhůří stávala jedna malá vesnička na kraji rozlehlého lesa. Žil v ní jeden lakomý sedlák. Ten měl kromě svého dobytka i velkou zahradu, plnou chutných višní, ale nesnášel děti a už vůbec ne ty z vesnice, které jeho višně chtěly ochutnat. Každý rok, když višně dozrávaly, číhal sedlák u plotu své zahrady se sukovicí, aby žádné z dětí nemohlo ochutnat jeho višně. Dětem z vesnice se na ně sbíhaly sliny, ale dobře věděly, že sedlák je lakomý a že kdyby je chytil, zle by se jim vedlo. Sedlák byl neoblomný a vykřikoval po vsi, že raději nechá višně shnít na stromě, než aby je dal dětem.

Jednoho dne se však stala nečekaná věc. Sedlák onemocněl a dokonce se zdálo, že jeho zdravotní stav se zhoršuje z hodiny na hodinu. Nikdo nevěděl, co mu je a lékař to měl do vesničky na koni daleko. Když se to rozkřiklo i mezi dětmi z vesnice, rozhodly se mu pomoci. Sběhly se k jeho domu a nabídly mu lahodné višňové víno, které jejich rodiče rychle připravili ze spadaných višní. Sedlák už nejedl ani nepil, v tak žalostném byl stavu, a na nabídku posilujícího rudého moku jen bez hlesu kývl a nechal si vpravit mezi své okoralé rty alespoň pár kapek tohoto sladce natrpklého nápoje.

Když spolkl prvních pár kapek, hned pocítil, jak jej víno hřeje. Požádal o další doušek a vnímal, jak se jeho stav zlepšuje a jak se mu síly vrací. Děti mu řekly, že nechtěly, aby skonal, že mu odpouští a že mu přinesly právě ty višně, které on nikomu nechtěl dát. Sedlák, který se už předtím v duchu rozžehnal se životem, seznal, že se mu stalo to, co se stává zatvrzelým a nepřejícím lidem, kteří se neumí s ostatními dělit. V tu chvíli pochopil, že kdo se k druhým zle chová, sám se zlu vydává v plen. Zalitoval svých dřívějších činů a od té doby se stal velmi štědrým a laskavým člověkem. A tak se děti ze vsi a sedlák stali velkými přáteli a užívali si společně chutné višně.

(Baru Nehodná, Nové příběhy ze staré Šumavy)

“Bude tu stále stát,
náš višňový sad“

Tak pravil Weinberger
šumavský bylinný prorok

Kontakt

Mykoprodukta s.r.o.
náměstí Svobody 12
387 01 Volyně

Pište nám:
info@mykoprodukta.cz

Obchod, objednávky
obchod@mykoprodukta.cz

Finance, faktury:
finance@mykoprodukta.cz

Zůstaňme ve spojení

Všechna práva vyhrazena © Mykoprodukta.cz, 2022–23
Harpuna :: design & multimedia